Oro uosto naujienos

Vilniaus oro uosto rekonstrukcija

Vilniaus oro uosto vizija po rekonstrukcijos

2017 m. vasarą sėkmingai iš pagrindų atnaujinęs orlaivių kilimo ir tūpimo taką, Vilniaus oro uostas rekonstrukcijos darbus perkelia į vidų. 2018-ųjų kovą prasidėsianti rekonstrukcija didžiausius teigiamus pokyčius atneš keleiviams – jų lauks ne tik greitesnis ir patogesnis aptarnavimas, bet ir platesnis oro uoste siūlomų prekių bei paslaugų spektras.

Kodėl mums to reikia?

  1. Keleivių patirties oro uoste gerinimas
  2. Infrastruktūros atnaujinimas ir naujausių aviacijos saugumo reikalavimų užtikrinimas
  3. Energetinio efektyvumo didinimas
  4. Valstybės įvaizdžio gerinimas ir prisidėjimas prie investicinės aplinkos stiprinimo

Mūsų vizija – patogesnis, greitesnis ir paprastesnis keleivių aptarnavimas bei platesnis prekių ir paslaugų asortimentas padidėsiančiame Vilniaus oro uoste.

Kaip vyks rekonstrukcija?

Kaip vyks rekonstrukcija

Terminalo modernizacija prasidės nuo komercinės zonos rekonstrukcijos, kuri bus baigta 2018-ųjų pabaigoje. Iki 2020 m. pradžios taip pat planuojama rekonstruoti orlaivių peroną ir riedėjimo takus bei pertvarkyti oro uosto eismo infrastruktūrą. Paskutinė didelė projekto dalis, keleivių išvykimo terminalo rekonstrukcija, prasidės 2019-aisiais ir tęsis iki 2021-ųjų.

Kiek kainuos rekonstrukcija?

Į Vilniaus oro uosto rekonstrukciją investuosime apie 60 milijonų eurų. Iš jų trečdalis, apie 20 milijonų eurų, bus skirta pagal tarptautinius reikalavimus privalomajai įrangai įsigyti bei atnaujinti, o apie 12 mln. – orlaivių perono ir riedėjimo takų rekonstrukcijai.

Naujienos