Leisti

Atsižvelgiant į situaciją dėl koronaviruso plitimo, Vyriausybė neeiliniame posėdyje nutarė paskelbti karantiną visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje.  Karantino trukmė – nuo kovo 16 d. 00 val. iki gegužės 11 d. 24 val.

Draudžiama Lietuvos Respublikos piliečiams išvykti iš Lietuvos Respublikos, išskyrus atvejus, kai jie grįžta į savo gyvenamąją vietą, vyksta į savo darbo vietą, taip pat Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos vadovo ar jo įgalioto asmens leidimu.

Visą informaciją apie karantiną rasite ČIA


Siekiant mažinti koronaviruso (COVID-19) infekcijos riziką, nuo kovo 20 d. visuose Lietuvos oro uostuose pradedamas riboti patekimas į terminalus. Tai reiškia, kad į terminalo vidų bus įleidžiami tik keleiviai, kurie su savimi turės numatomo skrydžio bilietą (fiziniu ar elektroniniu formatu). Svarbus pokytis laukia ir pasitinkančiųjų – jie atvykstančius keleivius galės pasitikti tik lauke, prie keleivių terminalų.

Pasitinkančių laukimo tvarką prižiūrės ir išvykstančių keleivių bilietų tikrinimą dar prieš įeinant į terminalą atliks Lietuvos oro uostų aviacijos saugumo darbuotojai.

Šie pokyčiai skirti koronaviruso rizikos valdymui, todėl keleivių prašoma laikytis numatytos tvarkos ir planuoti artimųjų pasitikimą bei galimą išvykimą atitinkamai.


Lietuvos oro uostuose nuo kovo 14 dienos pradedama visų be išimties atvykstančių keleivių patikra, kurią vykdo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) su kariuomenės atstovų pagalba. Tai reiškia, kad visi atvykstantys keleiviai bus tikrinami termovizoriaus pagalba, taip pat privalės užpildyti išduotą anketą dar lėktuve, ją patikslinti pagal poreikį ir atiduoti jau oro uosto atvykimo terminale NVSC specialistams. Keleiviai bus išleidžiami iš oro uosto tik įsitikinus, kad atliktos minėtos procedūros.

Lietuvos oro uostai vykdo LR Sveikatos apsaugos ministro – Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos Valstybės operacijų vadovo sprendimą uždrausti keleivių keliones į nurodytas šalis. Keleivis, priimdamas sprendimą vykti į šias šalis, prisiima visišką atsakomybę, kuri numatoma Administracinių nusižengimų kodekse, Baudžiamajame kodekse ir LR nepaprastosios padėties įstatyme.  


Visą parą veikia koronaviruso karštoji linija gyventojams Nr. 1808, taip pat Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) karštosios linijos (+370 618 79984 ir +370 616 94562).

 

Visą svarbiausią ir nuolat atnaujinamą informaciją apie koronavirusą rasite:


Dėl naujausios informacijos apie skrydžius, bilietų keitimus, kompensacijas ir galimus tvarkaraščio pokyčius kviečiame kreiptis į oro linijų bendroves ar jūsų kelionių organizatorių.

 

Vilniaus oro uoste veikiančias reguliarių skrydžių bendroves galite rasti čia.

Kauno oro uoste veikiančias reguliarių skrydžių bendroves galite rasti čia.

Palangos oro uoste veikiančias reguliarių skrydžių bendroves galite rasti čia.

 

Visuose Lietuvos oro uostuose taikomas papildomos patalpų vėdinimas, patalpų bei paviršių valymas dezinfekcinėmis priemonėmis.

Informuojame, kad Vilniaus oro uosto keleivių terminalai toliau veikia ir veiks visą parą.


DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI (atnaujinta 2020-04-08)

1. Ar bus vykdomi skrydžiai keleiviams, norintiems išvykti iš Lietuvos nuo 2020-04-04?

Remiantis 2020 m. balandžio 1 d. Lietuvos Respublikos vyriausybės nutarimu Nr. 314, nuo 2020 m. balandžio 4 d. 00:00 val. skrydžiai keleiviams vežti į Lietuvos Respublikos tarptautinius oro uostus ir iš jų vykdomi tik gavus Lietuvos transporto saugos administracijos išduotą atskirą leidimą oro susisiekimui vykdyti pagal susisiekimo ministro pavedimą, atsižvelgiant į užsienio reikalų ministro teikimą. Leidimai išimties tvarka galėtų būti suteikiami reisams ir skrydžiams, pavieniai asmenys dėl leidimo kreiptis negali.

2. Kas gali išvykti iš Lietuvos nuo 2020-04-04?   
1) Išvykti leidžiama asmenims, kurie yra deklaravę gyvenamąją vietą ne Lietuvoje arba turi darbo santykius užsienio valstybėje įrodančius dokumentus. Taip pat, esant išimtiniams atvejams, pvz., laidotuvės, kritinė sveikatos būklė ir pan. VSAT prie LR VRM vadas gali leisti asmeniui išvykti. Tokiu atveju reikia kreiptis el. paštu vsat.vadas@vsat.vrm.lt su prašymu ir pateikti argumentus bei dokumentus. Vadas, ar jo įgaliotas asmuo, informuos pareiškėją apie priimtą sprendimą tuo pačiu arba kitu nurodytu adresu. Šį atsakymą rekomenduojama išsisaugoti ir pateikti oro uosto darbuotojams.

2) Draudimai negalioja įgulų nariams, transporto priemonių vairuotojams, kai vykdoma tarptautinė veikla. Valstybės politikams, pareigūnams, vykdantiems neatidėliotinas užduotis, diplomatams, misijų, tarpt. organizacijų atstovams įsakymas galioja kaip rekomendacija. 

3. Ar bus vykdomi skrydžiai į Lietuvos Respubliką orlaiviais nuo 2020 balandžio 4 d.?               
Remiantis 2020 m. balandžio 1 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Nr. 314 nuo 2020 m. balandžio 4 d. 00:00 val. skrydžiai keleiviams vežti į Lietuvos Respublikos tarptautinių oro uostų vykdomi tik gavus Lietuvos transporto saugos administracijos išduotą atskirą leidimą oro susisiekimui vykdyti pagal susisiekimo ministro pavedimą, atsižvelgiant į užsienio reikalų ministro teikimą. Leidimai išimties tvarka galėtų būti suteikiami reisams ir skrydžiams, pavieniai asmenys dėl leidimo kreiptis negali. Dėl skrydžių, kuriuos organizuoja Vyriausybė Lietuvos piliečiams esantiems užsienyje pargabenti reikia kreiptis į Užsienio reikalų ministeriją. Informacija pateikiama ir jų interneto svetainėje skiltyje „Aktuali informacija apie kelionių galimybes į Lietuvą karantino metu“.

4. Kas gali atvykti į Lietuvą nuo 2020 balandžio 4 d. ?          
Tik Lietuvos pilietybę ar nuolatinį leidimą gyventi Lietuvoje turintys asmenys. Užsieniečiams uždrausta atvykti į Lietuvos Respubliką. Išimtys: Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo 2020 m. balandžio 1 d. Nr. 314  3.1.3 papunktyje nurodytas išimtis ir užsieniečius, kuriems išimtiniais atvejais leidžiama atvykti į Lietuvos Respubliką atskiru atitinkamos valdymo srities ministro leidimu ir kurių atvykimui pritaria Vyriausybė.

5. Kokiais kitais būdais galima atvykti į Lietuvos Respubliką nuo 2020 balandžio 4 d.?
Dėl kitų atvykimo būdų kreiptis į Užsienio reikalų ministeriją ar Valstybės sienos apsaugos tarnybą.

6. Ar galėsiu oro uoste nusipirkti vandens ar maisto? Ar teikiamos banko paslaugos?         
Ne, šiuo metu visos parduotuvės ir kavinės  bei paslaugų tiekėjai yra sustabdę veiklą.

7. Jei mama lietuvė, o nepilnamečiai  vaikai – ne Lietuvos piliečiai, ar bus įleidžiami karantino metu į šalį?     
Taip, bus įleidžiami, nepilnamečiai vaikai gali keliauti kartu su mama. Jei skiriasi pavardės, reikia turėti ir gimimo liudijimą.

8. Kaip vyksta patikra atvykime?
Visi atvykstantys keleiviai tikrinami termovizoriaus pagalba, taip pat lėktuve arba oro uoste reikia užpildyti anketą, ją atiduoti jau oro uosto atvykimo terminale Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistams, kurie dar suteiks papildomą informaciją. Jei reikia, atliekamas Covid-19 tyrimas.

9. Ar galima per Lietuvą vykti tranzitu?               
Iki karantino pabaigos leidžiama užsieniečiams kirsti Lietuvą tranzitu. Tačiau nuo 04.04 00:00 val. įsigalioja draudimas skrydžiams keleiviams vežti iš ir į Lietuvos oro uostus, išskyrus atskirą Lietuvos transporto saugos administracijos leidimą, suderinus su susisiekimo bei užsienio reikalų ministrais. Dėl vyriausybinių skrydžių rekomenduojama kreiptis į Užsienio reikalų ministeriją.

10. Noriu šiandien pasikeisti bilietą.                    
Likus mažiau nei 24 val. bilietus keisti galima tik oro uosto bilietų kasose. Deja, tačiau dėl karantino šiuo metu tokia paslauga oro uoste neteikiama ir reikia kreiptis į aviakompaniją.

11. Kas kompensuos bilietų kainas, jei skrydžiai nebus atšaukti?           
Dėl šio klausimo rekomenduojama kreiptis tiesiogiai į oro linijų bendrovę, kelionės organizatorių ar jūsų bilietų pardavėją.

12. Mano skrydis turi vykti po savaitės, ar jis bus?                
Sekite informaciją jūsų oro uosto interneto puslapyje bei galite kreiptis tiesiogiai į Jūsų bilietų pardavėją, nes situacija nuolat keičiasi.

13. Kur nusipirkti bilietus, jei noriu skristi užsakomuoju vyriausybiniu reisu?                     
Kreiptis reikia į Užsienio reikalų ministeriją – jų puslapyje yra skiltis „Aktuali informacija apie skrydžius ir kitas kelionių galimybes į Lietuvą: http://urm.lt/default/lt/naujienos/aktuali-informacija-apie-skrydzius-ir-kitas-kelioniu-galimybes-i-lietuvakovo-31-d

14. Ar būsiu karantinuotas nuskridęs į kitą šalį? Kokios procedūros taikomos?  
Dėl konkrečių priemonių kreipkitės į oro uostą, į kurį vykstate. Rekomenduojame pasidomėti tų oro uostų psl. esančia informacija.

15. Ar privaloma izoliacija atvykus į Lietuvą ir kiek laiko ji truks?            
Numatyta privaloma 14 dienų izoliacija savivaldybių numatytose patalpose arba namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje. Pastaruoju atveju pasirašoma, kad bus laikomasi saviizoliacijos sąlygų ir taisyklių, sudaromos tam tinkamos sąlygos ir paimamas Covid-19 tyrimas. 

16. Kaip patekti iš oro uosto į savivaldybės numatytą karantino vietą? 
Iš oro uosto bus vežama savivaldybės parūpintu transportu. Vežama į atvykimo vietos savivaldybės numatytas vietas, vėliau – gali būti paskirta pagal gyvenamą vietą. Nesant galimybės nuvykti pačiam, tai organizuoja ir vykdo savivaldybė. 

17. Kur galima rasti oficialų dokumentą apie privalomą 14d. karantiną atvykusiems?                 
Sveikatos apsaugos ministerijos tinklapyje, Operacijų vadovo sprendimai puslapyje.

18. Kaip izoliavimo vietose bus apgyvendinami žmonės?   
Žmonės kambariuose bus izoliuojami po vieną, šeimos galės apsistoti vienoje patalpoje. Savivaldybės pasirūpina visomis izoliavimosi sąlygomis – higiena, vaistais, maistu ir pan.

19. Ką daryti, jei izoliuotam asmeniui prireiks specifinių ir būtinųjų priemonių?
Izoliuojamų žmonių, turinčių specifinių poreikių ( pvz. sergančių cukriniu diabetu, alergiškų ir pan.) ir būtiniausių priemonių ( vaistų, higienos prekių, drabužių ) pristatymu ar perdavimu iš artimųjų pasirūpins savivaldybės.

20. Kur galima rasti daugiau informacijos apie saviizoliaciją?                  
Informaciją dėl saviizoliacijos galima rasti savivaldybių internetiniuose puslapiuose.Paskutinė atnaujinimo data: 2020 04 23 d. 09:25
Atgal