Leisti

 

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

(atnaujinta 2021-04-30)

[[#ex]]

Planuojant skrydį          

Prieš kiek laiko turiu atvykti į oro uostą?

Ne mažiau kaip 2 val. iki skrydžio.

 

Skrydžio dieną noriu pasikeisti bilietą. Ar yra galimybė?

Taip, likus mažiau nei 24 val. dažniausiai bilietus keisti galima tik oro uosto bilietų kasose. Bilietų kasos atsidaro likus 2 val. iki artimiausio numatyto skrydžio ir užsidaro iš karto po vartų uždarymo.

Kontaktai:
Vilniaus oro uoste: +370 5 232 9292, +370 5 232 9300;
Kauno oro uoste: +370 630 33305
Palangos oro uoste: 8 460 52 300

 

Kur rasti informaciją dėl šalies, į kurią vykstama, reikalavimų?

Informaciją apie šalių reikalavimus galite rasti čia


Atvykstančiųjų į Lietuvą papildoma dokumentų patikra nuo kovo 10 d.

Kokie reikalavimai taikomi atvykstantiems į Lietuvą?

Visi į Lietuvą atvykstantys keleiviai ne anksčiau nei 48 val. iki kelionės, turi užpildyti NVSC formą ir gauti QR kodą. Atvykę iš paveiktų šalių vyresni nei 16 metų keleiviai, papildomai privalo turėti ne seniau kaip prieš 72 val. iki atvykimo į Lietuvą atlikto COVID-19 testo (PGR ar antigenų) neigiamą rezultatą. Taip pat atvykus iš paveiktų šalių privaloma 10 dienų izoliacija. Neigiamas testo rezultatas neatleidžia nuo privalomos izoliacijos, tačiau yra galimybė ją sutrumpinti ne anksčiau kaip 7 dieną savo lėšomis atliekant COVID-19 tyrimą (PGR). Yra taikomos išimtys kada testas ar (ir) izoliacija netaikomi. Daugiau informacijos čia.

 

Kokia kalba reikia turėti neigiamo COVID-19 tyrimo atsakymą?

Bet kuria oficialia Europos Sąjungos kalba.

 

Kokios procedūros atliekamos atvykus į Lietuvą?

Atvykus į Lietuvą atliekama atsitiktinė keleivių dokumentų patikra, kurią atlieka VSAT arba NVSC. Jos metu pateikite asmens dokumentą, užpildytos elektroninės keleivio anketos QR kodą bei neigiamą Covid-19 tyrimo (PGR arba antigenų) atsakymą.

 

Kiek laiko užtruks procedūros atvykus į Lietuvą?

Išėjimas užtruks ilgiau nei įprastai, tačiau priklausys nuo keleivių skaičiaus, dokumentų tvarkingumo ir pan.

 

Ką daryti jei neturiu ne senesnio nei 72 val. neigiamo testo?

Jūs nebūsite įleistas į lėktuvą oro uoste, iš kurio skrendate į Lietuvą. Visgi, jei atskrisite be testo, atvykus NVSC specialistai užregistruos tyrimui Lietuvoje. Taip pat gali būti skirta nuobauda dėl administracinio nusižengimo. 

 

Ką daryti, jei atvykus į Lietuvą neturiu QR kodo?

NVSC formą galima užpildyti ir atvykus savo telefone arba specialiai įrengtuose savitarnos ekranuose ir tokiu būdu gausite QR kodą. Už QR kodo neturėjimą taip pat gali grėsti administracinė atsakomybė. 

 

Ar bus taikomos baudos, jei neturėsi privalomų dokumentų?

Jeigu asmuo nevykdys jam nustatytos prievolės atlikti tyrimą, jam gali būti taikoma administracinė  atsakomybė kaip numatyta Administracinių teisės pažeidimų kodekso 45 str.

 

Koks tyrimas tinkamas atvykstant į Lietuvą?

PGR arba antigenų.

 

Ar tyrimas Lietuvoje yra mokamas?

Šiuo metu tyrimai keleiviams (tiek lietuviams, tiek užsieniečiams) mobiliuose punktuose atliekami valstybės lėšomis. Tyrimas yra mokamas, jeigu asmuo norėtų susitrumpinti izoliacijos terminą ar atlieka jį privačioje klinikoje, testavimo centre prie oro uosto. 

 

Ar gali testą atlikti tik Vilniaus, Kauno, Palangos mobiliuose punktuose, ar ir savo savivaldybėse?

Asmuo registruojamas į mobilų punktą pagal gyvenamąją savivaldybę ar savivaldybę, kur izoliuosis.

 

Ar koronaviruso tyrimą galiu atlikti ir oro uoste?

Taip, prie visų oro uostų (Vilniaus, Kauno, Palangos) yra įrengti testavimo punktai. Daugiau informacijos apie atliekamus testus rasti ir užsiregistruoti tyrimui galite čia

 

Ką daryti, jei atvykau su popierine NVSC anketa, ar reikės pildyti iš naujo turi elektroninę? Ar atvykimas su popierine ir elektroninės pildymas oro uoste, traktuojamas kaip pažeidimas? Jei taip, kokios sankcijos gresia?

Su popierine anketa keleiviai  neturėtų patekti į orlaivį. Išimtis numatyta tik vykstant sausumos transportu. Visgi, jei keleivis turi popierinę anketą, ją reikės perpildyti oro uoste elektroniniu būdu. 
Tokios situacijos gali būti traktuojamos kaip pažeidimas (aukščiau minėtas ATPK 45 str.), tačiau NVSC pareigūnai spręs individualiai ir tikėtina pirmiausia bus skiriamas tik įspėjimas.


Skrydžių informacija: išvykimas

Kaip elgtis atvykus į oro uostą?

Lietuvos oro uostuose į išvykimo terminalą įleidžiami tik išvykstantys keleiviai, kurie su savimi turi numatomo skrydžio bilietą (fiziniu ar elektroniniu formatu) arba ketinantys įsigyti bilietą. Taip pat būtina dėvėti asmens apsaugos priemones - veido kaukę (medicininę ar kitokią), respiratorių ar pan. 

 

Ar bus vykdoma pasienio patikra, atvykstant ar išvykstant iš Lietuvos?

Išvykstantiems ir atvykstantiems keleiviams patikra bus vykdoma tik vykstant į ar atvykus iš ne Šengeno šalių. Šengeno šalių erdvės sąrašą rasite čia

 

Ar galiu išvykti iš Lietuvos Respublikos nepasibaigus privalomai saviizoliacijai?

Galima, jei vykstama atsiradus Sveikatos apsaugos ministro įsakyme numatytoms aplinkybėms ((8.1, 8.3 ir 8.4 papunkčiai). 
Atvykus ir izoliuojantis iš šalių, kuriose nustatytos mutavusios koronaviruso atmainos, išvykti iš Lietuvos, nesibaigus izoliavimo terminui, galima asmenims, kurie gyvena ar dirba užsienyje, taip pat vykstant sveikatos priežiūros tikslais, ne vėliau kaip prieš 24 val. pateikus pranešimą NVSC. 

 

Kur kreiptis dėl kompensacijos, susijusios su skrydžių pokyčiais?

Dėl šio klausimo rekomenduojama kreiptis tiesiogiai į oro linijų bendrovę, kelionių organizatorių ar jūsų bilietų pardavėją.

 

Ar gali į išvykimo terminalą patekti keleivius lydintys asmenys?

Ne, į išvykimo terminalą įleidžiami tik bilietus ar kitus kelionės dokumentus turintys asmenys arba bilietus įsigyti planuojantys asmenys.


Skrydžių informacija: atvykimas

Kas gali atvykti į Lietuvą?

Į Lietuvos Respubliką leidžiama atvykti:

- Visiems Lietuvos piliečiams iš bet kurios šalies
- Užsieniečiams iš ES ir EEE šalių, Šveicarijos, Jungtinės Karalystės, Andoros, Monako, San Marino ir Šventojo Sosto.

Užsieniečiai atvykti iš trečiųjų šalių gali tik pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarime numatytas išimtis (žr. nutarimo papunktį 3.3).

Labiausiai paveiktų valstybių sąrašą planuojama atnaujinti kiekvieną savaitę, atsižvelgiant į epidemiologinius rodiklius užsienio šalyse. Jis  yra skelbiamas čia.

VNO: Kilus neaiškumams dėl konkretaus atvejo, prašome skambinti Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus oro uosto pasienio kontrolės punktui tel. Nr. 8 655 00 176 visą parą. VSAT tinklalapis: www.pasienis.lt

KUN: Kilus neaiškumams dėl konkretaus atvejo, prašome skambinti Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Kauno oro uosto pasienio kontrolės punktui tel. Nr. 8 373 99 319 visą parą. VSAT tinklalapis: www.pasienis.lt

PLQ: Kilus neaiškumams dėl konkretaus atvejo, prašome skambinti Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Palangos oro uosto pasienio kontrolės punktui tel. Nr. 8 460 53 688 visą parą. VSAT tinklalapis: www.pasienis.lt

 

Kokie reikalavimai taikomi atvykimui?

Visi į Lietuvą atvykstantys keleiviai ne anksčiau nei 48 val. iki kelionės, turi užpildyti NVSC formą ir gauti QR kodą. Atvykę iš paveiktų šalių vyresni nei 16 metų keleiviai, papildomai privalo turėti ne seniau kaip prieš 72 val. iki atvykimo į Lietuvą atlikto COVID-19 testo (PGR ar antigenų) neigiamą rezultatą. Taip pat atvykus iš paveiktų šalių privaloma 10 dienų izoliacija. Neigiamas testo rezultatas neatleidžia nuo privalomos izoliacijos, tačiau yra galimybė ją sutrumpinti ne anksčiau kaip 7 dieną savo lėšomis atliekant COVID-19 tyrimą (PGR). Yra taikomos išimtys kada testas ar (ir) izoliacija netaikomi. Daugiau informacijos čia.

 

Ką daryti, jei neturiu QR kodo atvykęs į oro uostą?

Jei turite telefoną su interneto ryšiu, užpildykite formą ir gausite laipinimo  metu reikalingą QR kodą. Kitu atveju, pasiteiraukite oro uosto, iš kurio vykstate, personalo, kad suteiktų priemones anketai užpildyti.

 

Prieš kiek laiko reikia užpildyti NVSC formą?

Ne anksčiau, nei 48 val. iki kelionės pradžios.

 

Ar formą galima rasti kitomis kalbomis?

Taip, forma pateikiama lietuvių, anglų ir rusų kalbomis.

 

Ar vykdoma pasienio patikra, atvykstant į Lietuvą?

Pasienio patikra vykdoma tik iš ne Šengeno šalių atvykstantiems keleiviams.

 

Ar į šalį atvykusiems vaikams taip pat reikia pildyti atvykstančių keleivių NVSC formą?

Taip, formą už vaikus pildo tėvai. Vaikai taip pat gauna QR kodus. 

 

Ar į oro uostą gali atvykti keleivius pasitinkantys asmenys?

Taip, asmenys gali atvykti į oro uostą. Pasitinkant atvykstančius keleivius, reikia laikytis asmens higienos ir saugumo reikalavimų.


Skrydžių informacija: tranzitas

Ar galima per Lietuvos Respubliką vykti tranzitu?

Taip, vykstant tranzitu nereikia nei testo, nei izoliacijos, kai Lietuvoje užtikrinami tik būtinieji sustojimai (degalų papildymui, higienos poreikių užtikrinimui ir pan.). 


Reikalavimai ir priemonės oro uoste

Kokių taisyklių rekomenduojama laikytis oro uoste?

• Blogai pasijutus kreipkitės į Koronaviruso „karštąją liniją“ 1808 / +370 (37) 367 963.

• Dėvėkite apsauginę veido kaukę arba kitas apsaugines veido priemones (nuo 6 m. amžiaus). Rekomenduojame dėvėti ir pirštines.

• Laikykitės asmens higienos – tinkamai plaukite/dezinfekuokite rankas, laikykitės kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (naudokitės servetėle ar sulenkta alkūne), nelieskite rankomis veido, akių.

• Laikykitės saugaus 1–2 metrų atstumo nuo kitų keleivių ir darbuotojų.

• Už prekes, paslaugas kaip įmanoma dažniau atsiskaitykite banko kortele ar bekontakčiu būdu.

• Venkite nebūtinų žmonių susibūrimo vietų, fizinių kontaktų.

• Nerekomenduojame lankytis rizikos grupės asmenims (vyresniems nei 60 metų amžiaus asmenims ir (arba) sergantiems lėtinėmis ligomis).

 

Kokios kvėpavimo takų ir burnos apsaugos priemonės tinkamos patekimui į keleivių terminalą?

Tai gali būti medicininė kaukė, respiratorius arba savadarbė kaukė. Veido skydeliai netinkami, nes jie neapsaugo kvėpavimo takų.

 

Ar keleivių terminale ar lėktuve galiu dėvėti veido skydelį?

Ne, vien skydelio nepakanka, jis neapsaugo kvėpavimo takų. 

 

Kokios asmens apsaugos priemonės yra tinkamos dėvėti lėktuve?

Rekomenduojama prieš skrydį pasitikrinti konkrečios aviakompanijos keliamus reikalavimus, tačiau dažniausiai lėktuve reikalaujama dėvėti tik medicinines kaukes ir FFP tipo respiratorius (be ventilio). 


Viešasis transportas ir parkavimas          

Ar galima atvykti/išvykti į/iš Vilniaus oro uosto viešuoju transportu?

Taip, tačiau atkreipiame dėmesį, kad šiuo metu įsigyti autobuso bilietą pas vairuotoją galimybės nėra. Apie bilietų įsigijimą informaciją galite rasti: http://www.vilniusticket.lt/.

Autobusų tvarkaraščius iš/į  Vilniaus oro uostą galite rasti: www.stops.lt.

Taip pat  Vilniaus oro uosto tvarkaraščius realiu laiku galima matyti virtualioje švieslentėje, esančioje atvykimo terminale.

 

Ar galima atvykti į Vilniaus oro uostą traukiniu?

Taip, maršrutas Vilnius-Vilniaus oro uostas-Vilnius yra atnaujintas. Tvarkaraštis ir bilietai: www.traukiniobilietas.lt

 

Ar vykdomi tarpmiestiniai ir tarptautiniai autobusų reisai, kuriais keleiviai gali pasiekti oro uostus?

Taip, vykdomi VNO-Klaipėda (per Kryžkalnį) ir atgal. Tvarkaraštį galima rasti: https://www.ollex.lt/
Taip pat važiuoja tarptautiniai maršrutai VNO-Minskas ir atgal. Tvarkaraštį galima rasti: https://ecolines.net/lt/lt

 

Ar taksi vykdo savo veiklą Vilniaus oro uosto teritorijoje? 

Taip, taksi veikla vykdoma. 

 

Ar veikia automobilių stovėjimo aikštelės prie Vilniaus oro uosto?          

Vilniaus oro uoste tiek trumpalaikio stovėjimo aikštelės (PC, P2, P3), tiek daugiaaukštė ilgalaikio stovėjimo aikštelė P4  yra automatizuotos, veikia 24/7. Apmokėjimas už parkavimą – mobiliąja Unipark aplikacija ir automatinėse kasose kortele ir grynaisiais.   


Parduotuvės, kavinės ir paslaugos oro uoste                

Ar galima nusipirkti skrydžio bilietus oro uoste?

Bilietų kasos pradeda dirbti 2 val. iki skrydžio, o iš karto po lėktuvo pakilimo darbą baigia. Įėjus darbuotojams pasakyti, kad einate į bilietų kasas.

 

Kokios parduotuvės ir restoranai veikia oro uoste?

Oro uoste veikia visos parduotuvės, kavinės bei restoranai. Darbo laikas yra suderintas su skrydžių tvarkaraščiu. 

 

Kur Vilniaus oro uoste galima įsigyti asmens apsaugos priemonių?

Terminale yra savitarnos aparatas tik įėjus į terminalą. Pardavimo automatas priima grynuosius pinigus ir banko korteles.

 

Kokios paslaugos teikiamos oro uoste?                  

Pavadinimas:

Vieta terminale:

Bilietų kasos „Litcargus“

išvykimo salė, 2 a. kairėje

Bilietų kasos TAS

išvykimo salės sala ir 2 a. dešinėje

Bankai „Medicinos bankas“

išvykimo salė

Pamestas bagažas „Lost&Found“

atvykimo bagažo salė

Automobilių nuoma

daugiaaukštė aikštelė P4, automobilių nuomos centras

Bankomatai

atvykimo A salė

 

Ar veikia greta Vilniaus oro uosto esantis „Air Inn“ viešbutis?

Taip, veikia. Visą informaciją rasite www.airinn.lt.   

 

Kiek laiko truks karantinas?   

Karantinas Lietuvos Respublikoje truks iki gegužės 31 d. 24:00 val. 

 

Ar organizuojamos ekskursijos oro uoste? 

Kol kas ekskursijos nėra organizuojamos.


Naudingos nuorodos                

Daugiau informacijos galite rasti: https://nvsc.lrv.lt/lt/informacija-visuomenei-apie-covid-19/grizusiems-atvykusiems-is-uzsienio-1

http://koronastop.lrv.lt/

[[#ex]]

 


 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021 05 17 d. 12:53
Atgal
X